Jak założyć firmę sprzątającą domy?


Założenie firmy, która skupi się na sprzątaniu domów, może okazać się bardzo dobrym posunięciem. Zawsze warto szukać takich pomysłów na biznes, których opłacalność została już wielokrotnie potwierdzona. Raczej nie słyszy się natomiast o tym, by firmy sprzątające w ostatnim czasie upadały. Taki biznes wymaga jednak dobrego planu i solidnie opracowanej strategii, która od samego początku wprowadzi go na dobre tory i pozwoli mu walczyć z konkurencją.

Przemyślenia wymaga już sama forma działalności. Firmę sprzątającą można zarejestrować jako jednoosobową działalność gospodarczą albo też spółkę – spółkę cywilną, z ograniczoną odpowiedzialnością lub jawną. Chodzi o to, by wybrać taką formę biznesu, która umożliwi płacenie jak najniższych podatków i pozwoli uniknąć wysokich kosztów prowadzenia działalności. Zazwyczaj najtańsza w utrzymaniu jest jednoosobowa działalność gospodarcza, jednak ma ona swoje minusy, bo niestety nakłada pełną odpowiedzialność za sposób prowadzenia firmy wyłącznie na właściciela, czyli jedną osobę. Jeżeli natomiast sprzątanie domów Oborniki ma być specjalizacją ekipy składającej się z dwóch czy trzech osób, warto mimo wszystko rozważyć założenie spółki, którą można zarejestrować tak, by była ona stosunkowo tania w utrzymaniu i by przede wszystkim nie doprowadziła do sytuacji, w której jedna osoba musiałaby odpowiadać za wszystkie poniesione straty i ewentualne błędy. Dobrym pomysłem będzie na pewno skorzystanie z fachowej rady doradcy podatkowego. Taka osoba często pomaga potem na etapie rejestrowania spółki i dba o to, by wszystkie formalności zostały dopięte na ostatni guzik.

Jednym z problemów, który może się pojawić już na samym początki drogi do założenia własnej firmy sprzątającej, jest zwykle brak wystarczających funduszy na rozkręcenie biznesu. Dotacje okażą się tutaj dobrym ratunkiem, ale trzeba się o nie postarać. Warto posprawdzać sobie różne programy – te rządowe oraz te przygotowanie przez Unię Europejską – by spróbować wbić się w ich ramy i dzięki temu otrzymać pieniądze na rozkręcenie nowego biznesu, często nie musząc ich nawet zwracać.

Sprawdź szczegóły: https://ppax.pl/