Busem czy samochodem?


Dobrze rozwinięte kraje Unii Europejskiej takie jak Wielka Brytania, Norwegia, Niemcy, Holandia czy Belgia to cele podróży zarobkowych dziesiątek tysięcy Polaków, którzy szukają lepiej płatnej pracy w bardziej komfortowych warunkach niż te jakie są w stanie zapewnić im polscy pracodawcy.

Wyjazd za granicę jest to jednak spory wydatek i duże przedsięwzięcie logistyczne. Podstawowe pytanie to w jaki sposób zamierzamy dojechać do naszego miejsca pracy za granicą?

Najtańszym wariantem wydaje się pociąg, którego cena za przejazd w jedną stronę często jest niższa niż 150 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że pociągi z Polski do Niemiec, Holandii, Belgii czy Francji dojeżdżają z reguły tylko do największych miejscowości.

Inną opcją jest własny samochód. To zdecydowanie najwygodniejszy środek transportu, ale też najdroższy jeżeli zamierzamy jechać sami lub tylko w dwie osoby.

Drogim chociaż czasami stosowanym sposobem transportu (szczególnie w miejscowościach przy samej granicy z Niemcami) są taksówki. Koszt jest wysoki, ale jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie.

Najpopularniejsze są jednak busy od polskich przewoźników. Przewóz osób do Niemiec czy też przewóz osób do Holandii i Belgii jest nie tylko tańszy niż samochód, ale również bezpieczniejszy, ponieważ jedziemy z kilkunastoma osobami do tego samego miejsca. Ponadto busy do Niemiec i Holandii jeżdżą każdego dnia z prawie każdego dużego miasta w Polsce.

Zobacz polecane: busy polska holandia.